Pivot Shuttle SL Ride SLX/XT

Rower Elektryczny

Rower Elektryczny

Pivot Shuttle SL 2023

Cena

37 390,24 zł (netto)

45 990,00 zł (brutto)

 

TY DECYDUJESZ

Szukasz roweru, który wypełni lukę między Twoim klasycznym, rowerem analogowym a ciężkim, elektrycznie wspomaganym rowerem? Sprawdź co potrafi lekki model Shuttle SL od Pivot Bicycle, którego waga zbliża się do analogowego odpowiednika, a przy tym wspiera Ciebie z mocą odczuwalnie porównywalną do cięższych e-rowerów.

Pivot uzyskał to optymalizując stosunek mocy silnika elektrycznego do masy całego roweru, na którą w dużej mierze składa się waga zastosowanego akumulatora. W ten sposób osiągnięto zaskakujący kompromis między pewnością prowadzenia a skutecznością przyspieszania pozostawiając Tobie pełną kontrolę nad kierunkiem, w którym zmierzasz. Sprawdź to z nami, podczas testowej wycieczki w górach. Do Twojej dyspozycji oddajemy najnowszy model Shuttle SL w wersji wyposażenia RIDE SLX/XT rozmiar L, która bazuje na amortyzacji Fox Performance  oraz osprzęcie Shimano i oponach Maxxisa.

przetestuj zanim kupisz! 

Doskonale wiemy, że roweru nie sprawdzisz siadając na nim w sklepie oraz podczas przejażdżki po parkingu obok. Dlatego też w sezonie zimowym wypatruj okna pogodowego i zarezerwuj czas na wycieczkę po wrocławskich, leśnych trasach – proponujemy Szwedzki Szaniec w lesie osobowickim. Z nadejściem wiosny zabierzemy Ciebie na podwrocławską Ślężę a jeśli i to będzie dla Ciebie za mało, pakujemy rowery i jedziemy w góry! Naszą bazą wypadową na górskie singletracki jest Lądek Zdrój, gdzie dzień rozpoczynamy na Kolejowej 6, w klimatycznej kawiarni Coffee Ride, w której pijąc aromatyczną kawę przedstawiamy plan wycieczki.

Uczestniczył będzie w nim nasz instruktor / przewodnik, który dostarczy rower, wyreguluje go pod Ciebie, zadba o Twoje bezpieczeństwo podczas wycieczki, przeprowadzając szkolenie przed i w trakcie jazdy oraz pokaże jak efektywnie wykorzystywać możliwości dające Pivot Shuttle SL. Decydując się na zakup nowego roweru jego cena zostanie pomniejszona o koszt testu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wybrał się kilkukrotnie na testy! Decyzja należy do Ciebie.

Na wycieczkę testową umawiamy się mailowo rezerwacje@bikegardenservice.pl

Daj nam informację z tygodniowym wyprzedzeniem, umawiamy się na testy zarówno w tygodniu jak i weekend.
Pamiętaj o zabraniu ze sobą kasku. Rower będzie wyposażony w pedały platformowe ale na Twoją prośbę możemy zamontować dostarczone pedały zatrzaskowe SPD.

Główne cechy roweru elektrycznego Pivot Shuttle SL Ride SLX/XT:

 • rama w całości wykonana z karbonu, gwarancja 10 lat po zarejestrowaniu roweru na stronie producenta
 • dyskretnie wkomponowany system napędowy Fazua Ride 60
 • progresywna geometria (469 mm Reachu / 394 mm długość rury podsiodłowej dla rozmiaru M)
 • zmienna geometria – “Flip chip
 • efektywny system zawieszenia “DW-Link Suspension” o skoku 132 mm
 • widelec Fox Performance 36 GRIP o skoku 150 mm
 • miejsce na pełnowymiarowy bidon
 • wewnętrzny system prowadzenie przewodów z ogranicznikiem ich przesuwania
 • 60 Nm momentu obrotowego / 450 W mocy szczytowej systemu wspomagania elektrycznego
 • zintegrowany akumulator 430 Wh, możliwość rozszerzenia o dodatkowy akumulator systemowy*
 • port ładowania USB-C umieszczony pod minimalistycznym wyświetlaczem LED umieszczonym tuż poniżej mostka kierownicy
 • 3 tryby wspomagania: Breeze (LED zielone), RIVER (LED niebieskie), ROCKET (LED czerwone) + tryb BOOST aktywowany na 12 sekund podczas jazdy, bądź 4 sekundy w przypadku ruszania z miejsca
 • napęd elektryczny nie wprowadza dodatkowego oporu podczas pracy bez wspomagania – bez prądu jedziesz jak na klasycznym rowerze
 • magnetyczny osłona portu ładowania

Rzeczywista waga i wymiar roweru:

S

118.5 cm x 60.7 cm

200 kg

M

122.2 cm x 62.2 cm

210 kg

L

123.9 cm x 62.6 cm

220 kg

XL

127.1 cm x 63.8 cm

230 kg

rowery elektryczny pivot
Część SM MD LG XL
A Długość rury podsiodłowej (C-T) 36.8 cm 39.4 cm 43.2 cm 47 cm
B Długość górnej rury 59.7 cm 63.1 cm 64.5 cm 65.9 cm
C Wysokość głównej rury 9.5 cm 11.2 cm 11.7 cm 13 cm
D Kąt głównej rury 65.5° 65.5° 65.5° 65.4°
E Kąt rury podsiodłowej (Eff.) 76.5° 76.5° 76.5° 77.2°
F Długość widełek łańcucha 43 cm 43 cm 43.2 cm 43.6 cm
G Wysokość wspornika dolnego 35.2 cm 35.2 cm 35.2 cm 35.2 cm
H Spadek wspornika dolnego 2.14 cm 2.13 cm 2.12 cm 2.12 cm
I Standover 67.4 cm 67.7 cm 68.2 cm 68.7 cm
J Rozstaw osi 118.5 cm 122.2 cm 123.9 cm 127.1 cm
Stack 60.7 cm 62.2 cm 62.6 cm 63.8 cm
Reach 43.9 cm 46.9 cm 48.2 cm 50.4 cm

Więcej informacji na oficjalnej stronie producenta: pivotcycles.com

Poznaj rower elektryczny Pivot Shuttle SL Ride

Przyspieszenie

Odwracając scenariusz, którym kieruje się większość konstruktorów e-rowerów, zespół Pivot Bicycle postanowił skupić się na tym, co ważne – dynamice jazdy po górskich szlakach. Projektując model Shuttle SL położono nacisk na lekkość oraz wyrafinowane zawieszenie co przekłada się na precyzyjne prowadzenie i przełomowe osiągi na szlaku. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu lekkiej, karbonowej ramy opartej na efektywnym systemie zawieszenia DW-link, wyselekcjonowanym komponentom oraz najnowszej jednostki napędowej niemieckiej manufaktury: Fazua.

Szybkość ciszy

Silnik FAZUA Ride 60 o momencie obrotowym 60 Nm w połączeniu z wbudowanym akumulatorem 430 Wh, który jest osadzony w dolnej rurze ramy, zapewnia dodatkowe wspomaganie podczas jazdy, dając Ci moc do pokonywania podjazdów aktywnie reagując na Twoje ruchy, pozwalając jechać dalej, lepiej i szybciej. Silnik i akumulator są umieszczone nisko i blisko środka ciężkości — do pary z niską masą całkowitą roweru to dwa kluczowe aspekt umożliwiające utrzymywanie dynamicznej jazdy modelem Shuttle SL po krętych, górskich ścieżkach. Precyzja i dynamika w jednym! Bez różnicy czy pokonujesz podjazd czy lawirujesz między drzewami na zjeździe.

Nowa klasa rowerów elektrycznych

Pivot Shuttle SL wypełnia lukę między rowerem analogowym, napędzanym tylko siłą mięśni a ciężkim rowerem elektrycznym, którego wspomaganie niemal całkowicie wyręcza Ciebie na podjeździe. Odczucia z jazdy rowerem klasy SL zbliżają się znacznie do tradycyjnego, analogowego wrażenia, szczególnie podczas pokonywania technicznych, krętych sekcji zjazdowych. Dokonano tego dopracowując stosunek mocy silnika elektrycznego do masy całego roweru, tym samym stworzono zabawowy, a przy tym mocny e-rower, zdobywający Twój szacunek z każdą pokonaną po drodze przeszkodą.

Elektryczne Rowery Pivot

Firma Pivot Cycles

Pivot Cycles To amerykańska firma z Tempe, w stanie Arizona, założona w 2007 roku przez Chrisa Cocolis, zajmuje się produkcją wysokiej klasy rowerów górskich. Od samego początku firmie Pivot przyświeca jeden cel – tworzenie rowerów o najwyższej jakości, bez kompromisów. Rowerów, które pomagają rowerzyście w bezpieczny sposób przekraczać własne granice przy jednoczesnym podnoszeniu swoich umiejętności. Na nowo definiują jazdę w górach, łącząc skuteczność pokonywania krętych, technicznych ścieżek oraz szybkich sekcji zjazdowych.

Pivot Cycles to firma nieustannie dążąca do udoskonalania swoich produktów i korzystająca ze wszystkich najnowszych technologii w świecie rowerów.

Firma Pivot Cycles w zasadzie od początku istnienia jest obecna na pucharach świata DH i XCO, czy zawodach Enduro najwyższej rangi, ale co najważniejsze – rowery Pivot zdobyły uznanie wśród najlepszych zawodników na świecie.

Pivot od zawsze budował jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie rowerów górskich na świecie. Tam, gdzie inni napotykają ograniczenia technologiczne, Pivot je pokonuje przekuwając to w zalety swoich konstrukcji.

O technologiach i innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych przez firmę Pivot Cycles moglibyśmy pisać bardzo długo. Niezawodny system zawieszenia DW-Link rozwijany przy ścisłej współpracy z jego projektantem Davem Weagle, pełna kompatybilność z systemem Fox Live Valve, czy doskonałej jakości carbonowe ramy z dożywotnią gwarancją. Liczy się jednak coś jeszcze – unikalność i dbałość o szczegóły. Wybierając rowery Pivot, masz pewność otrzymania produktu najwyższej klasy, wyróżniającym się na tle innych konstrukcji.

Pivot Shuttle SL 2023

Coraz większą popularność zyskują rowery ze wspomaganiem elektrycznym, którą alternatywą tradycyjnego jednośladu. Rowery miejski, rower trekkingowy czy MTB ma swoje zalety, jednak elektryczny rower to zupełnie nowy sposób, dający inne doznania i możliwości dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Bateria wystarcza na dostarczenie sobie sporej dawki adrenaliny, a dzięki silnikowi zdecydowanie łatwiej pedałować pod górę. Rower z silnikiem to tzw. „E-Bike”, który jest propozycją zmiany tradycyjnego roweru na zupełnie nowy poziom doznać z jazdy offroadowej. Poznaj zalety roweru z napędem elektrycznym, unikaj korków i zjedź na boczną dróżkę dokładnie wtedy, kiedy najdzie Cię ochota. Dużą popularnością cieszą się różne typy rowerów elektrycznych, jednak Pivot Shuttle SL to ecobike (ekologiczny), który pozwala dotrzeć tam, gdzie wielu nie jest w stanie dojechać. Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz do odwiedzenia naszego Facebooka i Instagrama, po więcej materiałów oraz relacji.