ElektryczneWycieczki.pl – Elektryk z Wykształcenia podpowiada:

Jak rozpocząć przygodę z elektrycznym rowerem górskim?

Witaj serdecznie na stronie poświęconej turystyce górskiej z wykorzystaniem rowerów elektrycznych E-MTB. Jak rozpocząć przygodę z elektrycznym rowerem górskim? to wstęp do cyklu poradników, których celem jest pokazanie jak w bezpieczny sposób rozpocząć elektryzującą przygodę w górach – na rowerach ze wspomaganiem elektrycznym. Tak, ze wspomaganiem. Rower elektryczny sam nie wjedzie za nas na zapierający dech w piersiach punkt widokowy, położony zazwyczaj w najwyższym punkcie wybranej trasy rowerowej. W poradnikach:

Dowiesz się więcej o zasadzie działania rowerów wspomaganych silnikiem elektrycznym.

To poradnik omawiający najważniejsze aspekty ubioru rowerzysty, które przekładają się na bezpieczne poruszanie się w terenie górskim.

Decydując się na wycieczkę w nieznanym dotychczas dla siebie terenie postaw na komplet ochraniaczy. W wyżej wymienionym poradniku przedstawione jest minimalne wyposażenie rowerzysty, bez którego nie powinieneś wsiadać na elektryczny rower górski, jak również dodatkowe akcesoria, które wpływają na zmniejszenie prawdopodobieństwa upadku, a jeśli już do takowego dojdzie – zminimalizują jego skutki dla naszego zdrowia.

Silnik elektryczny zlokalizowany tuż obok klasycznego mechanizmu korbowego załącza się tylko podczas pedałowania.

Przygotowania do wycieczki

Przed wyruszeniem na szlak warto odpowiednio przygotować się do wycieczki – spodziewaj się niespodziewanego, tak najkrócej opisujemy ten proces osobie, która pierwszy raz wsiada na rower elektryczny i wyrusza na szlak. 

W poradniku:

omawiamy na co szczególnie zwrócić uwagę przygotowując się do pokonania pierwszych górskich kilometrów. Poziom trudności trasy dobrany do umiejętności rowerzysty oraz do samego roweru to jeden z ważniejszych czynników, wpływający zarówno na przyjemność z jazdy jak również w dużym stopniu na bezpieczeństwo poruszania się w terenie. Nie bagatelizuj tego tematu, rozpocznij od łatwiejszej trasy, na której podniesiesz swoje umiejętności oraz poznasz zachowanie roweru na ścieżce. 

Na górskich ścieżkach typu singletrack możesz spodziewać się dobrych widoków.

Transport roweru

Kupiłeś swój pierwszy rower elektryczny i chcesz go zabrać na górski szlak? Niestety nie mieszkasz w górach więc żeby dostać się tam masz przed sobą transport roweru samochodem? Poradnik:

podpowie Ci na co zwrócić uwagę podczas wyboru bagażnika do transportu roweru. Temat ten warto przemyśleć jeszcze przed zakupem roweru elektrycznego, ponieważ od wagi oraz konstrukcji roweru zależy, jakiego typu bagażnik można zastosować do jego transportu. 

Platforma rowerowa montowana na hak holowniczy to jeden z najwygodniejszych sposobów transportu, szczególnie ciężkich rowerów elektrycznych.

Bogatszy o podstawową wiedzę o rowerach elektryczny możesz bezpiecznie rozpocząć swoją nową, elektryzującą przygodę!

  Zapasu energii w bateriach życzy
Ekipa Elektrycznych Wycieczek